تنش در فنر پیچشی

فنر مخروطی،فنر پیچشی, باریک و انواع مختلف فنر. فضای اختصاص داده شده به ارتفاع فنرپیچشی، قطر داخلی و قطر بیرونی فنر فشاری تعیین می شود. همراه با بار و انحراف، محدودیت های بعدی سطح تنش فنررا تعیین می کند. بنابراین برای جلوگیری از تغییرات طراحی درفنر، باید روش مناسب برای تصمیم گیری در مورد فضای اختصاص یافته گرفته شود.
سیم گرد درفنر پیچشی  بیش از مربع، مستطیل شکل یا بخش خاص تر به دلیل دسترسی آسان آن ترجیح داده می شود.
جنس فنرپیچشی
مواد سیم مشترک شامل فولاد ضد زنگ، فولاد آلیاژی، فولادهای کربنی و برخی از مواد غیر آهنی است. همچنین فنر از مواد عجیب و غریب مانند Inconel X-750، Inconel 718، Nimonic 90، Monel، Nimonic، Hastelloy، Beryllium مس و غیره نیز تولید می کند.
طراحی فنر
انتخاب مواد یکی از مراحل مهم در طراحی فنر است. انواع مواد موجود، خواص مکانیکی و الکتریکی، شرایط کار چندین نقطه از اهمیت اولیه برای انتخاب مواد است. در مورد چرخه های شدید تنش، کنترل کافی در کیفیت مواد ضروری است. خراش ها، جوش ها و دیگر نقاط ضعف آن به طور قابل توجهی بر خستگی تاثیر می گذارد. فولاد کربنی و فولاد آلیاژ خدمات مطلوب و چرخه های تنش سنگین را ارائه می دهند.
کاهش تنش درفنر پیچشی
عملیات Coiling باعث ایجاد تنش می شود، بنابراین درفنرها باید از بین برود. برای از بین بردن تنش های مضر باقی مانده، تنش گیری از فنرهای لول انجام می شود. بسته به نوع مواد فنر - درجه حرارت کوره و زمان سرد شدن به ترتیب متفاوت است. کاهش تنش باعث اعوجاج های بعدی می شود، بنابراین سازنده باید تغییر را برای دستیابی به ابعاد مورد نیاز پیش بینی کند. شکل گیری باید بلافاصله پس از تنش گیری را دنبال کند. ما کوره های حرارتی مناسبی را برای فنرهای قطر بزرگ داریم. شرکت فدک فنر توانسته است تا تنش هاي فشاري بر روي فنرها ايجاد كننم كه باعث افزايش عمر خستگي فنرها و افزایش دوام فنرها شود.
ظرفیت فدک فنر در تولید فنر پیچشی
ما می توانیم فنرهای فشرده سازی ,هر اندازه، طول و ابعادی را که می توانید از آن انتظار داشته باشید، تولید کنیم.
فدک فنر دارای دستگاه های اتوماتیک فنر تا قطر سیم 30میلیمتر می باشد.
ما بیش از 30 سال تجربه در تولید فنرهای فشرده داریم.
پوشش سطح
فدک فنر, پوشش های مختلفی بر روی فنرها مانند آبکاری نفره، الکترو دی الکتریک، پوشش نیکل، الکترولیز نیکل , پوشش پودر، گالوانیزه و غیره ارائه می دهد.

13 دی 1397 | 1413 | منبع خبر:
 تنش در فنر پیچشی